Paweł Jarodzki i LUXUS
Wrocławska Grupa LUXUS, którą Paweł Jarodzki współtworzył od początku lat 80., była jednym z ważniejszych zjawisk twórczego fermentu początku lat 90., na którego prezentacje otwarta była nowatorska instytucja kultury.
W maju 1990 ironiczna instalacja Jarodzkiego „Co właściwie sprawia, że nasze mieszkania są tak odmienne, tak pociągające?” była jedną z pierwszych wystaw w CSW pod dyrekcją Wojciecha Krukowskiego.
W 1991 roku dokumentację fotograficzną kilku prac w pracowni Pawła Jarodzkiego wykonali dla Działu Informacji i Dokumentacji Naukowej CSW Mariusz Michalski i Barbara Wójcik.
Jesienią 1992 Jarodzki wspólnie ze Stanisławem Sielickim, także z LUXUSU, postawili przed zamkiem gargantuiczny tort z cyklu „Produkty cukiernicze o przedłużonej trwałości spożycia”. Tegoż roku LUXUS opanował mentalnie i wizualnie jedną z sal wystawy „Książki i strony. Polska książka awangardowa i artystyczna 1919-92”.
Po przeszło dwóch dekadach do kolekcji CSW jako dar trafiła praca „Voodoo Africa” stworzona wspólnie przez Grupę LUXUS w składzie Ewa Ciepielewska, Bożena Grzyb-Jarodzka, Paweł Jarodzki, Jerzy Kosałka, Gosia Plata, Szymon Lubiński, Yola Jacek Jankowski (Ponton), Staszek Sielicki.